מעבר לאתר המותאם

  ועדת השרים אישרה: החוק להסדרת קבוצות רכישה

  איתי גדסי וצבי טסלר No Comments on ועדת השרים אישרה: החוק להסדרת קבוצות רכישה

  שוק קבוצות הרכישה בישראל לקראת הסדרה, ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את החוק שאמור להסדיר את בניית קבוצות הרכישה בישראל, שבין היתר יסדיר את ניהול הכספים ואת הפרישה מחברות בקבוצה

  אילוסטרציה צילום: פלאש 90
  1:14
  19.05.22
  אבי יעקב No Comments on תיעוד: שמחת ל"ג בעומר ברחבי מירון | כל מוקדי השמחה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  סוף סוף: ועדת השרים לחקיקה אישרה: חוק להסדרת פעילותן של קבוצות רכישה. בשנים האחרונות התפרסמו מקרים שבהם חברי קבוצות רכישה השקיעו את כספם בקבוצה, אך מסיבות שונות איבדו את השקעתם, ואף נותרו ללא יכולת להמשיך את פעילות הקבוצה במטרה להגיע לבעלות על דירה.

  על רקע מקרים אלה, נבחנה סוגיית קבוצות הרכישה, בצוות בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי) עו"ד ארז קמיניץ.

  הצעת החוק נועדה להגן על כספי החברים בקבוצת הרכישה. במטרה למזער את הסיכון להתרחשות מצבים שבהם חברי הקבוצה מעבירים את כספם למארגן לצורך רכישת המקרקעין והוא משתמש בהם בפועל למטרות שונות שאינן קידום ענייני הקבוצה.

  בהתאם לכך מוצע לקבוע הוראות לגבי ניהול כספי החברים. בין היתר, מוצע לקבוע שכספי קבוצת הרכישה ינוהלו על ידי נאמן, שיוודא שהמארגן יוציא את הכספים רק למטרות קידום עסקת קבוצת הרכישה.

  בנוסף, טיוטת החקיקה מתמודדת עם מצבים שבהם חלים עיכובים בקידום העסקה. במקרים אלה מוצע לאפשר לחברי קבוצת רכישה "להשתחרר" מקבוצת הרכישה בתנאים מסוימים אם חלפו שלוש שנים שבמהלכן לא נחתם הסכם לרכישת מקרקעין על-ידי קבוצת הרכישה או אם חלפו ארבע שנים שבמהלכן לא ניתן היתר בנייה להקמת הדירות.  0 תגובות