מעבר לאתר המותאם

  קבינט הקורונה: תו סגול בקניונים והגבלות על כיתות לא מחוסנות

  איתי גדסי No Comments on קבינט הקורונה: תו סגול בקניונים והגבלות על כיתות לא מחוסנות

  קבינט הקורונה החליט על הגבלות קלות בלבד, כחלק מהמאבק בהתפשטות זן האומיקרון בישראל. יוטל תו סגול על קניונים ותו ירוק על חנויות גדולות. כיתות שאחוז ההתחסנות תהיה פחות מ-70% בערים אדומות וכתומות, הלימודים יועברו ללימוד מקוון מהבית

  צילום: פלאש 90
  20:42
  19.05.22
  אבי רבינא No Comments on בליכוד מתבצרים בעמדתם: נתמוך רק במלגת לימודים מלאה לחיילים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  קבינט הקורונה שהתכנס הערב (שלישי) קיבל מספר החלטות לצמצום קל של המסחר כחלק מהמאבק בהתפשטות האומיקרון, בקבינט נמנעו מלקבל הגבלות קשות יותר על המסחר והאירועים. בדיון הוצגו נתוני התחלואה העדכניים בארץ ובעולם על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות, וכן נדונה תכנית הפעולה שגובשה בימים האחרונים.

  על פי החלטת השרים: קניונים יפעלו במתכונת של תו סגול, על פי יחס תפוסה של 1:15 (אדם אחד בכל 15 מטרים).

  כניסה לחנויות ששטחן עולה על 100 מ"ר תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, הן במתחמים פתוחים והן בקניונים ובמתחמי קניות סגורים. חובת התו הירוק תחול גם העובדים בחנויות אלו.

  דוכני המזון בקניונים יתנו שירות ללקוחות בכפוף להצגת תו ירוק, ולא תתאפשר בהם ישיבה (Take away) בלבד.

  כניסה למסעדות הממוקמות בתוך קניון תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, בהתאם למתכונת הנהוגה כיום במסעדות.

  התו הירוק בקניונים ובמתחמי המסחר לא יחול על מקומות המספקים שירותים חיוניים, בהם תימשך המתכונת הנהוגה כיום (תו סגול ביחס תפוסה של 1:7).

  מערכת החינוך: כיתות א'-י"ב ביישובים אדומים וכתומים – רק כיתות שבהן היקף התלמידים שקיבלו את מנת החיסון הראשונה יעמוד על 70% ולמעלה מכך – ילמדו באופן פרונטאלי. כיתות שההיקף ההתחסנות בהן נמוך מ-70%, ילמדו באופן מקוון.

  ההחלטה תוחל בחטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ז׳-י"ב) באופן מיידי, ובבתי הספר היסודיים (כיתות א'-ו') החל מעוד שלושה שבועות (עד למועד זה תופעל בבתי הספר היסודיים מדיניות צמצום מגעים).

  ביישובים ירוקים וצהובים מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה, בכפוף לתכניות "מגן חינוך" ו"כיתה ירוקה".

  ההחלטות ייכנסו לתוקף לאחר אישור התקנות הרלוונטיות, ובכפוף לאישור ועדות החוקה והחינוך של הכנסת.

  בנוסף, הוחלט כי: במהלך חודש ינואר יופסק מימון המדינה עבור בדיקות אנטיגן לילדים למטרת תו ירוק (המדינה תמשיך לממן בדיקות אנטיגן למדוכאי חיסון בכל הגילאים).

  תתאפשר קבלת תעודת תו ירוק למשך חודש מקבלת החיסון הראשון, לשם כניסה למערכת החינוך ולמתחמים בהם חלים כללי התו הירוק, אך לא לשם קבלת פטור מבידוד. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר השלמת ההתאמות הנדרשות במערכות המחשוב של משרד הבריאות.

  יתבצע דיגום PCR פעמיים בשבוע לעובדים שאינם בעלי תו ירוק במסגרות חוץ של משרד הרווחה, בהן: מוסדות קשישים, אנשים עם מוגבלויות, מסגרות ילדים ונוער, מנהל תקין ועוד.  0 תגובות