מעבר לאתר המותאם

  נחשף: הפסק האחרון של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל על חיסון הילדים

  נדב דוד 2 Comment on נחשף: הפסק האחרון של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל על חיסון הילדים

  זמן קצר לפני פטירתו של רבם של ישראל פוסק הדורות מרן הגר"ע יוסף, בנו, מרן הראש"ל הגר"י יוסף נשאל אודות חיסוני ה"פוליו" שהורים רבים חששו לחסן בהם את הילדים, הרב התייעץ עם מומחי רפואה וכתב פסק בעניין שהובא בפני אביו הגדול שהצטרף אל הפסק כחודש וחצי לפני פטירתו | תיעוד

  פוסק הדורות מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל צילום: פלאש 90
  14:06
  26.05.22
  בנצי לייזרוביץ No Comments on הפלגים הפלסטינים ברצועה יתכנסו ל"ישיבת חירום"; קריאה לעימותים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בעקבות חששות שונים של הורים בנוגע לחיסון ילדיהם נגד נגיף הקורונה, מתפרסמים בימים האחרונים מכתביהם של מרן הראשון לציון הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל ובנו ממשיך דרכו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, שכתבו לציבור לפני כשמונה וחצי שנים, כאשר גם אז היו רבים שחששו לחסן את ילדיהם כנגד ה"פוליו".

  מרן הראשון לציון הגר"י יוסף נענע לבקשת אנשי משרד הבריאות, ופרסם מכתב מיוחד בו הוא מבהיר את "החובה הקדושה" ו"המצוה" כלשונו, לחסן את הילדים, כאשר אל מכתבו מצרף את חתימתו בצעד מיוחד אביו הגדול מרן הגר"ע יוסף זצ"ל שכזכור היה זה פחות מחודשיים קודם הסתלקותו והיה באותם ימים שרוי בחולשה גדולה.

  כמו כן, גם ביום למחרת, נשאל מרן הגר"ע יוסף מאברכים מישיבת 'אור החיים' בירושלים, מהי דעתו אודות החיסונים היות ויש החוששים מחיסון זה? כאשר הגר"ע יוסף משיב בכתב ידו "היום הוצאנו מכתב שעל ההורים לציית לרופאים ולחסן את הילדים נגד הפוליו", כשכוונתו למכתב בנו הראשון לציון שנכתב יום קודם.

  בקריאת קודש תחת הכותרת "אל אחינו בית ישראל" מתאריך ט"ז אלול תשע"ג, כותב הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף, "היות ושמעתי מאנשי משרד  הבריאות כי יש מי שחוששים ליטול את החיסון המונע את מחלת ה"פוליו" והיות ויש בזה משום ונשמרתם מאוד לנפשותיכם וגם ביררנו את העניין עם מומחים שאמרו לנו שיש בזה חשש גדול וסכנת נפשות ממש".

  "אשר על כן", כותב הראשון לציון במכתבו, מוטלת חובה קדושה ומצוה על כל הורה לחסן את ילדיו כנגד מחלת ה"פוליו" על פי ההוראות המדויקות של משרד הבריאות העושים מלאכת קודש, ושומע לנו ישכון בטח. ויה"ר שיתקיים בנו מה שנאמר "כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אני ה' רופאיך".  בברכת שנה טובה ושנת בריאות לכל בית ישראל. יצחק יוסף.

  כאשר אל המכתב צירף את חתימתו אביו הגדול מרן הגר"ע יוסף זצ"ל והוסיף בכתב ידו "אני מצטרף לכל הנ"ל, עובדיה יוסף". יצויין כי זהו החתימה היחידה שצירף הגר"ע יוסף את חתימתו למכתב על בלאנק רישמי של בנו שהחל לכהן באותם ימים כרב ראשי. יצויין עוד כי זהו המכתב הציבורי הראשון שכתב הראש"ל הגר"י יוסף, זאת מלבד מכתב דומה שכתב באותו נושא יחד עם עמיתו הרב הראשי האשכנזי הגאון רבי דוד לאו.

  במכתב נוסף מיום למחרת, הנושא את תאריך ט"ז אלול תשע"ג ששלחו אברכים מישיבת 'אור החיים' בירושלים ובו מספר שאלות למרן הגר"ע יוסף זצ"ל, אחת השאלות שהוצגה במכתב הינה בזה הלשון: "לאחרונה פרסמו במשרד הבריאות שצריך לחסן את הילדים בחיסון נגד מחלת הפוליו, רצינו לדעת מה דעת כבוד מרן שליט"א היות ויש החוששים מחיסון זה?"

  מרן הגר"ע יוסף זצ"ל השיב בכתב ידו וז"ל "היום הוצאנו מכתב שעל ההורים לציית לרופאים ולחסן את הילדים נגד הפוליו."

  יצויין כי פרסום המכתבים מהווים תשובה ברורה לכל ההורים החוששים לחסן את ילדיהם, כאשר מתברר לכל מהו דעתו הברורה של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בכל הנוגע לחיסונים ולהוראות הרופאים ואנשי משרד הבריאות.  2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   פוליו זה שוקרונה… עמי ארצות שלא יודעים לחלק…

  2. 1

   איזו חוצפה להשתמש בשמו של מרן כדי לדחוף את חיסוני הקורונה לאוכלוסיה. כפי שכתבתם בעצמכם בנוגע לחיסוני הפוליו הרב התייעץ עם רופאים ובהתאם לכך פסק! אי אפשר להסיק מעניין אחד לעניין אחר בשרירות שכזו!! זהו חיסון שונה לחלוטין למחלה שונה לחלוטין!