מבזקים

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
13:23

חברת החשמל מתריעה: "לא להבעיר מדורות בקרבת מתקנים וקווי מתח"

לקראת הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר חברת החשמל קוראת לציבור לנקוט באמצעי זהירות בעת הדלקת מדורות. בחברה הדגישו כי ישנה סכנה גדולה בהבערת מדורות בקרבת מתקנים חשמליים ובסמוך לקווי רשתות חשמל.

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
13:20

רוסיה מאיימת: "לפינלנד ולשבדיה לא צריכות להיות אשליות"

חשש מעימות נוסף באירופה: סגן שר החוץ הרוסי, אומר כי "הבחירה של פינלנד ושוודיה להצטרף לברית הצבאית של נאט"ו היא טעות שתהיה לה השלכות מרחיקות לכת".
לפינלנד ולשבדיה לא צריכות להיות אשליות שרוסיה פשוט תשלים עם ההחלטה"

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
13:18

משפחות נספי מירון תובעים בביהמ"ש מהמדינה עשרות מיליוני שקלים כפיצוי

משפחותיהם של עשרה מהרוגי אסון מירון הגישו לבית המשפט המחוזי בחיפה תביעה נגד כמה משרדי ממשלה וגופים, ותובעים פיצויים של עשרות מיליוני שקלים. באחרונה החליטה המדינה פלצות את המשפחות בחצי מיליון שקלים לכל משפחה. (איתי גדסי)

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
13:11

המשטרה פנתה ליועמ"ש הממשלה לפתוח בחקירה נגד חה"כ טיבי וכסיף

המשטרה פנתה היום ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה וביקשה ממנה לאשר לפתוח חקירה פלילית נגד חברי הכנסת אחמד טיבי ועופר כסיף בגין תקיפת שוטרים. במשטרה סבורים כי ישנה תשתית ראיית לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת.(בנצי לייזרוביץ')

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
13:09

ביקורת על המשטרה בדיון בוועדת בט"פ לחשד השווא בבני משפחת כדורי

בוועדת ביטחון הפנים של הכנסת נערך דיון בשערוריית חקירת רצח בני הזוג כדורי השם יקום דמם. ח"כ אורי מקלב שיזם את הדיון מתח ביקורת על המשטרה שחקרה את בני המשפחה ולא האמינה להם כי הרצח בוצע על רקע לאומני.

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:33

בשידור וידאו ישיר: עצרת לזכר נספי מירון תיערך בירושלים

בירושלים תיערך הערב בשעה שבע עצרת זיכרון לבני משפחות הנספים באסון מירון בשנה שעברה. באירוע ישתתפו מרנן גדולי ישראל חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, המשפיע רבי מיילך בידרמן האדמור מתולדות אהרון, הגאון הרב זמיר כהן ועוד. העצרת תועבר בשידור ישיר בווידאו באתר קול חי.

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:31

צעיר הוכש בצווארו בשרון; פונה לביה"ח במצב קשה

צעיר בשנות ה-20 לחייו הוכש בצווארו על ידי נחש באזור השרון. הוא פונה לבית החולים הלל יפה בחדרה כשמצבו מוגדר קשה ולא יציב.

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:30

מני גרא: "אנשים נתקעו תמיד בדרך, השנה יהיה יותר קשה"

מני גירא שוורץ, לקאהן וחכם ב"מהדורת הבוקר": "אם בכל שנה אנשים נתקעו במשך שעות בדרך להר ובחניונים, השנה נראה שיהיה יותר קשה. הדבר שהכי מפריע הוא סגירת קבר הרשב"י ביממה שלפני ל"ג בעומר. אנשים רוצים לעלות ועולים מידי יום. זו טעות"

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:29

עוד מחה"כ כהן: "מדברים עם כולם בקואליציה חוץ מבנט וכהנא"

עוד מח"כ אלי כהן ב"מהדורת הבוקר": "אנחנו מדברים עם כולם בקואליציה, חוץ מבנט וכהנא. אדם שמכר כל ערך כמו בנט – אנחנו לא רוצים אותו בחיים הציבוריים. כלפון לא היה רלוונטי כמו כל הנורבגים. הוא היה חייל טוב במועצת השורא"

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:27

חה"כ אלי כהן מ"הליכוד": "הממשלה עסוקה בלקנות את רע"מ"

חה"כ אלי כהן לקאהן וחכם ב"מהדורת הבוקר": "מעולם לא הייתה חקירה כזו שהושקעו בה הרבה כספים ומשאבים כמו זו של נתניהו. הממשלה עסוקה בלקנות את רע"מ במקום לסייע לאזרחים ולכן אנו רואים את יוקר המחייה"

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:25

חסן שייח' מחמוד נבחר בשנית לנשיאות סומליה

בבחירות שנערכו אתמול בסומליה נבחר נשיא סומליה לשעבר חסן שייח מחמוד נבחר לנשיאות בפעם השנייה. מחמוד כיהן בתפקיד עד שנת 2017 ואתמול הביס את הנשיא המכהן מוחמד עבדאללהי מוחמד.

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:19

ראה"מ בלארוס: "עיצומי המערב הפסידו לנו 18 מיליארד דולר"

המלחמה במזרח אירופה: ראש ממשלת בלארוס טוען כי העיצומים שהוטלו על המדינה ומנעו את היצוא השנתי שלה למדינות המערב, הפסידו למדינה כמעט שמונה עשר מיליארד דולר. כמעט כל הייצוא של בלארוס למדינות האיחוד האירופי וצפון אמריקה נחסם".

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:15

חיזבאללה איבדה מושב לטובת מפלגת האופוזיציה בלבנון

בלבנון נערכו אתמול הבחירות לפרלמנט, מספירת הקולות הראשונית עולה כי רשימה שנתמכת על ידי חיזבאללה איבדה מושב נוצרי-אורתודוקסי במחוז דרום, שנשלט על ידי הארגון השיעי שנתמך על ידי איראן, לטובת רשימת "ביחד לקראת שינוי" של האופוזיציה. (שלמה ריזל)

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
9:12

תשעה מבוקשים נעצרו באיו"ש; לא היו נפגעים לכוחות

הלילה נעצרו תשעה מבוקשים תשעה מחבלים בפעילות צבאית ממוקדת ביהודה ושומרון. במהלך בפעילות נפתחה אש לעבר החיילים, בחסדי שמים לא היו נפגעים. (קובי פינקלר)

ט״ו באייר תשפ״ב 16.05.2022
8:49

עוד סיכול פיגוע: פלסטיני נעצר עם גרזן ומכתב נקמה

סוכל פיגוע בשומרון: פלסטיני נתפס עם גרזן ו'מכתב נקמה'. מפקד המרחב נצ"מ חיים סרגרוף: "עירנותם של השוטרים והחתירה למגע מנע ככל הנראה פיגוע גדול, אנו נמשיך בנחישות ומקצועיות יחד עם שאר גורמי הביטחון להגן על ביטחון אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן"

י״ד באייר תשפ״ב 15.05.2022
21:26

הנשיא הרצוג נחת באמירויות: נפגש עם בן זאיד והביע תנחומים

נשיא המדינה יצחק הרצוג נחת לפנות ערב באיחוד האמירויות והביע את תנחומיו בפני מקבילו שייח מוחמד בן זאיד על מות אחיו. בפגישה ביניהם הביא הרצוג את תנחומיו בפני השייח, משפחתו, והעם האמירותי, על מות נשיא איחוד האמירויות ושליט אבו דאבי, שייח׳ ח׳ליפה בן זאיד בסוף השבוע.

י״ד באייר תשפ״ב 15.05.2022
21:22

הלמ"ס מעדכנים: זינוק במחירי הדירות בכל רחבי הארץ

מחירי הדירות זינקו בכל הארץ בשנה האחרונה ביותר משישה עשר אחוזים. כך על פי נתונים שמפרסמת הערב הלשכה המרכזית לסטסטסיטיקה. מדד המחירים הכללי לצרכן עלה בשמונה עשיריות האחוז בחודש אפריל. עליות מחירים בולטות נרשמו בענף הירקות הטריים, ההלבשה ובענף התחבורה. (צבי טסלר)

י״ד באייר תשפ״ב 15.05.2022
21:16

פארסה: הפרקליטות מבקשת לשנות את כתב האישום נגד נתניהו

הפרקליטות מבקשת לשנות את כתב האישום נגד יושב ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו בתיק 4,000, בעקבות חקירתו הנגדית של עד המדינה שלמה פילבר. על פי התיקון המבוקש המתייחס לפגישת ההנחייה, יירשם בכתב האישום כי נתניהו הנחה את פילבר להיטיב עם בעל השליטה בחברת בזק שאול אלוביץ' במועד לא ידוע, לאחר שהחליט למנות את פילבר למנכ"ל משרד התקשורת.

י״ד באייר תשפ״ב 15.05.2022
21:15

בן שנתיים נפגע אחה"צ בתאונת דרכים בבני ברק

בתאונת דרכים שאירעה אחר הצהריים ברחוב הרב כהנמן בבני ברק נפצע באורח בינוני פעוט בן שנתיים מפגיעת כלי רכב פרטי. כונני מד"א ו"איחוד הצלה" העניקו לפעוט טיפול ראשוני במקום, ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים שניידר בפתח תקווה.

י״ד באייר תשפ״ב 15.05.2022
21:13

אסון נחל צפית: ועדת הבדיקה מגישה המלצות ביניים לממשלה

ועדת הבדיקה הממשלתית למניעת אסונות, בפעילות מכינות קדם צבאיות, הגישה היום את המלצות הביניים שלה לראש הממשלה, נפתלי בנט, שר הביטחון, בני גנץ ושרת החינוך יפעת שאשא ביטון. בדו"ח נכתב כי: "הוועדה מצפה מממשלת ישראל לאמץ את המלצותיה באופן שיחולו על המכינות כבר בשנת הפעילות הקרובה, ובכך ימנעו אסונות נוספים ומיותרים כפי שקרה באסון מכינת 'בני ציון' בנחל צפית".